Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń

Reklama

Widowisko wieńczące IV Ogólnopolskiej Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca”

  • Impreza się już odbyła

Opis imprezy

Istnieje wiele różnych inicjatyw rozwijających talenty młodych ludzi. Pozornie mogłoby się wydawać, że IV Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca”, organizowane przez Fundację „Nowe Pokolenie” są kolejną propozycją spędzenia czasu wolnego dla uzdolnionych dzieci i młodzieży. Przedsięwzięcie to jest jednak inne niż wszystkie. Jego wyjątkowość polega nie tylko na bogactwie działań i form artystycznego rozwoju, oraz zaangażowaniu licznych instytucji kulturalnych. Przede wszystkim jest ono szansą rozwoju dla młodych ludzi, którzy na co dzień mają utrudniony dostęp do różnorodnych działań twórczych. Z liczby około 300 zgłoszeń z całej Polski wytypowano 31 osób, które w terminie 02-12.07.2013 r. wyjadą na nieodpłatne warsztaty do Bydgoszczy i Biskupina. Punktem kulminacyjnym będzie widowisko wieńczące projekt w wykonaniu uczestników warsztatów.

IV Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca” to projekt realizowany w ramach programu Edukacja Kulturalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Urzędu Miasta Bydgoszcz skierowany do 31 utalentowanych artystycznie dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat ze szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Główną ideą tego interdyscyplinarnego przedsięwzięcia jest wyrównywanie szans w dostępie do edukacji kulturalnej oraz promocja aktywnych form spędzania czasu wolnego poprzez poszerzanie wiedzy i zainteresowań artystycznych młodych ludzi.

Spektakl będący owocem podjętych działań odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury 12.07.2013 r. o godzinie 17:00. Fabuła widowiska osnuta została wokół baśni H. Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko”, jednak napisany specjalnie na potrzeby przedstawienia scenariusz w uwspółcześnionej formie rozbawi widzów, ale również wzruszy do łez. Występom towarzyszyć będzie prezentacja prac plastycznych i fotograficznych, przygotowywana przez cały okres właściwej części warsztatowej. Podsumowaniem warsztatów będzie również prezentacja multimedialna dokumentująca wspólnie spędzony na pracy i zabawie czas. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników młodych talentów do udziału w tym wydarzeniu.

WSTĘP WOLNY!!!

**********************************************************************

Honorowy patronat: Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Bydgoszczy

Patronat medialny: TVP Bydgoszcz, BIK, bydgoszcz.com

**********************************************************************


Partnerzy: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Opera Nova w Bydgoszczy, Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Studio Tańca Bohema, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie, PKS Bydgoszcz Sp. z o.o.
Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję