Kalendarz wydarzeń

PIĄTEK

Śledź bistro 03.04.2020

Wszystko za 50%

Pub PRL 03.04.2020

Piątkowy Oldschool

Olimpic Bowling Center 03.04.2020

DISCO WEEKEND 26+

Klub Kancelaria 03.04.2020

FridayShot! - PIĄTEK !

Club Stara Babcia 03.04.2020

Istny Meksyk

Twenty Club 03.04.2020

Piątkowe Rejsowanie

SETA DISCO 03.04.2020

Impreza, Koncert

Wiatrakowa Klub 03.04.2020
zobacz więcej imprez

Reklama

Klub Studencki SPIN - Bydgoszcz

Ocena: 3.5/5

Informacje o klubie

NazwaKlub Studencki SPIN
Adresul. Kaliskiego 12
Godziny otwarciaod 17.00
MuzykaRock, Pop, Disco, Reggae, Szanty
RezydenciDj Bolek, Felek
Kontakt tel.792-572-580
Strona wwwwww.spin.bydgoszcz.pl
E-mailklub@spin.bydgoszcz.pl
Gastronomiabrak
Cena piwa4,5


Podczas długiej historii naszej Uczelni istniało wiele klubów studenckich. Jednak tylko jednemu udało się przetrwać do dziś, ponieważ znacząco wpłynął na środowisko żaków. SPIN założony został w maju 1978 roku, przez kilkunastoosobową grupę zapaleńców, z ich pierwszym kierownikiem Andrzejem Krzyżanowskim. Głównym założeniem działalności klubu było stanie się swoistego rodzaju "kuźnią" kultury i ruchu studenckiego na ATR-rze.

Od początku cała inicjatywa leżała w rękach studentów, wszelkie remonty, wystroje robili sami. Również oferta imprez klubowych zależała zawsze od pomysłowości i zapału członków klubu. Tak jest do dziś i dzięki temu, co roku zgłaszają się nowe osoby chcące wnieść swój wkład w życie klubu. Niewątpliwie SPIN to miejsce wyjątkowe, mające swój urok jak i tajemniczy magnes. I choć czasami słychać pod jego kierunkiem głosy krytyki i niezadowolenia, to przetrwał i stale rozwija i umacnia się w roli najbardziej prężnie działającego klubu studenckiego w całej Bydgoszczy.

Usytuowany w kompleksie akademików na Fordonie, z dala miasta, spełnia wiele założeń. Przede wszystkim jest miejscem spotkań studentów, którzy po trudach akademickich mogę tam spokojnie odpocząć. Ponadto pomimo swych niezbyt wielkich rozmiarów jest wspaniałym miejscem do organizacji koncertów, które odbywają się tam od samego początku, wieczorków tematycznych, jak i innych imprez kameralnych.

W kronikach klubowych swą obecność uwiecznili tacy znani artyści jak: Jacek Kaczmarski, Stare Dobre Małżeństwo, Nocna Zmiana Bluesa, Marek Grechuta, a także zespoły o mocniejszym brzmieniu takie jak: Closterkeller, Dezerter, Akurat. Przykładem na "zabawę śpiewaną" są wielokrotne odwiedziny Leonarda Luthera , bydgoskiego barda, który pieśnią i nierzadko rubasznym humorem potrafił rozbawić każdą widownię. SPIN doczekał się również odwiedzin wielu wspaniałych kabaretów, takich jak: KLIKA, PAKA, SŁUCHAJCIE, DNO a także KOŃ POLSKI. Scena klubowa udostępniana jest również lokalnym zespołom muzycznym, które rozwijają dopiero swoje umiejętności muzyczne. By wzbogacać i urozmaicać ofertę muzyczną klub gości w swoich progach zespoły szantowe, których koncerty kończą się zawsze wspólna zabawą.

Klub ten kojarzyć się będzie również niejednemu studentowi z amatorskimi występami piosenkarskimi, a to za sprawą karaoke, które dawniej znane było pod nazwą "Spinowa edycja Szansy na sukces". W swej 30-letniej historii SPIN może pochwalić się działalnością kinową. Poprzez odtwarzacze magnetowidowe, projektory kinowe, aż do nowoczesnego projektora studenci mogą oglądać filmowe perełki jak i komercyjne pozycje kinowe.

Jednak to co SPIN ma najlepszego do zaprezentowania w swej działalności to przykłady jak można organizować największe masowe imprezy studenckie, czyli juwenalia i otrzęsiny. Ten czas jest dla klubowiczów okresem ciężkiej pracy i łamaniem sobie głów, by za każdym razem paleta imprez związanych z danym świętem studenckim była jak największa i trafiała do wszystkich.


Ogromną siłę i motywację do działania przekazują klubowiczom opiekunowie tego miejsca. Od lat niezastąpieni, niemal nierozłączni z nazwą klubu: Krzysztof Kowalski, Mirosław Kalista i obecnie już urzędujący w innym mieście Jacek Podlewski. To im wiele pokoleń studentów zawdzięcza niezapomniane chwile w SPIN-ie, jak i podczas całych studiów.

Już dziś można zatem stwierdzić, że SPIN jest i będzie nierozerwalnie związany z dawnym ATR-em a obecnym UTP, postrzegany jako człon jej struktury, coś co zaoferowano przez i dla studentów. SPIN został stworzony przy uczelni kształcącej nie tylko nowych inżynierów ale także nasze osobowości. Mam nadzieję, iż jeszcze przez długie lata klub będzie tworzył wokół siebie aurę kolebki życia studenckiego oraz będzie synonimem rozrywki i wspaniałej zabawy.

Zdjęcia z klubu


Najnowsze galerieOsoby które mają ten klub w ulubionych

Komentarze
Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję